Dienynas
Pavėžėjimas

Valgiaraštis

Laidos
Partneriai
Statistika
Kodėl verta skaityti knygas?
Todėl, kad po to gali važiuoti į ekskursiją. Taigi išnagrinėję Baroko literatūrą ir aptarę jos bruožus, perskaitę šiuo metu populiariosios Kristinos Sabaliauskaitės pirmąją knygą „Silva rerum“, su III gimnazijos klasių mokiniais nutarėme pasivaikščioti romano vietomis Vilniuje. Smagu buvo prisiminti, kur vyko svarbiausi romano įvykiai. Kadangi gidė buvo istorikė, ji buvo pasidomėjusi ir patikrinusi romano istorinius faktus, akcentavo to meto svarbiausius šalies įvykius.
Stabtelėjome pamąstyti
Lapkritis užleido vietą gruodžiui, žemę pradėjo dengti sniego paklotas. Šis laikas pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir į sielą. Adventas - laikas skirtas pabusti, pamąstyti, apsižvalgyti, daugiau dėmesio skirti kiekvienai savo gyvenimo akimirkai ir suprasti tos akimirkos svarbą.
Mūsų gimnazijoje Advento laikotarpiui skirtas renginys ,,Gyvenimas yra Dievo sapnuojamas sapnas“ vyko gruodžio 1 dieną. Šį kartą mokinių buvo pilna ne tik scena, bet ir žiūrovų salė. Renginyje maloniai sutiko pabūti Zarasų rajono savivaldybės administracijos švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistės Vida Markevičienė ir Kristina Kazancavienė. Advento vainiko žvakę uždegti paprašėme kunigo Dainiaus Matiuko, kuris vėliau kalbėdamas priminė, jog šis adventinis laikotarpis tinka buvimui drauge su tais, kuriems dažniausiai trūksta artumos, šilto žodžio, kad to labiausiai reikia vienišiems, per mūsų skubėjimą pamirštiems ar nutolusiems žmonėms.

Akcija „Knygų Kalėdos“
Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį. Todėl šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą. Dovanokime knygas – įkvepiančią, pamokančią, patariančią, motyvuojančią literatūrą. Akcija „Knygų Kalėdos“ skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta, dalytis ta knyga, kuri kažkuriam skaitytojui parodys naujus kelius, atvers gražesnius horizontus. Tikime, kad net ir pačiuose skurdžiausiuose namuose gali gyventi knyga, įkvepianti savo skaitytojus – vaikus, tėvus ar net visą šeimą – keisti savo gyvenimą taip, kaip jiems norisi. Skaitykime, dovanokime ir dalinkimės! Jūsų dovanojamų knygų lauksime mokyklos bibliotekoje š. m. gruodžio 22d. 10.45

Bibliotekininkė Laimutė Liesienė
Projekto „Bendruomeniškumo kaleidoskopas“ konferencija Kaltanėnuose
Šių metų lapkričio 24-ą dieną grupė 3c klasės ir jaunimo klubo „Lietus vitraže“ mokinių, lydimi mokytojų Loretos Pužienės ir Gitanos Kavaliauskaitės, išvykome į Kaltanėnų (Švenčionių raj.) ugdymo ir turizmo centrą, kur vyko baigiamoji projekto „Bendruomeniškumo kaleidoskopas“ konferencija.
Kiekviena iš penkių respublikos gimnazijų (Kupiškio, Ignalinos, Molėtų, Švenčionėlių ir Zarasų) pristatė savo mokyklą. Mums teko garbė prisistatyti pirmiems. Mūsų gimnaziją kūrybiškai pristatė jaunimo klubo „Lietus vitraže“ nariai.

VIII kasmetinė fotografijų ir dailės darbų paroda „ŽIEDŲ PASAULIS“
Viskas prasidėjo rugsėjo mėnesį, kai vėl sugrįžome į fotografijos ir kompiuterinės grafikos būrelį. Būrelio mokytojas Gintautas Antanavičius mums pranešė apie kvietimą dalyvauti VIII-ajame fotografijų ir dailės darbų konkurse „Žiedų pasaulis“, kurį organizavo Sartų regioninio parko direkcija. Konkurso tema buvo – žiedai. Reikėjo nusiųsti savo darytas nuotraukas iš vasaros, arba nupiešti gėlės žiedą. Išgirdę apie jį, mes susidomėjome ir nusprendėme dalyvauti.
Dalyvavome laidos ,,Lietuvos patriotai“ filmavime
Sausio mėnesį LRT televizijoje startuos nauja laida ,,Lietuvos patriotai“. Tai projektas, skirtas mažiems Lietuvos miestams ir miesteliams, kurie susirungia tarpusavyje dėl patriotiškiausio Lietuvos miesto titulo. Kiekvienas miestas išsirenka penkis žmones, kurie žaidime atstovauja savo kraštui. Kiekvienoje laidoje besirungiančioms trims komandoms talkina viršaičiai – Giedrius Savickas, Beata Tiškevič, Marius Repšys. Žaidime dalyvaujantys miestų atstovai turi galimybę išmėginti save ir pažinti Lietuvą septyniose skirtingose rungtyse:
Foto reportažas iš susitikimo su Lietuvos ir sąjungininkų nekinetiniais kariais
20161126

Nuuotraukas atsiuntė Janina Dobrovolskienė
Tęsiasi edukacinių renginių ciklas „Pokalbiai apie emigraciją 2“
Edukacinių renginių ciklas „Pokalbiai apie emigraciją 2“ šiais metais atkeliavo į Utenos apskritį –Zarasų „Ąžuolo“, Ignalinos, Molėtų, Anykščių Jono Biliūno ir Utenos Dainiškio gimnazijas. Utenos apskritis pasirinkta neatsitiktinai – tai viena iš Lietuvos apskričių, pirmaujančių pagal svetur gyventi išvykstančiųjų Lietuvos piliečių skaičių.
Į antrąjį ciklo renginį - informacinį seminarą, vykusį Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje lapkričio 21 dieną, atvyko Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto mokslo
Popietė „Mūsų krašto meilės dainius“
Lapkričio 18 dieną Suaugusiųjų savaitės „Mokymosi spalvos“ renginių paletę šviesiomis poetinėmis spalvomis nuspalvino Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistai.
Šiais metais paminėtos 175-osios mūsų krašto poeto, kunigo Antano Vienažindžio, dar vadinamo Vienužiu, gimimo metinės. Zarasų apskrityje Anapolyje gimęs Vienažindys vaikystę praleido Zarasų rajone – Gipėnų kaime pas senelį. Vienažindys – vienas pirmųjų lietuvių lyrikų, taip jautriai ir atvirai prabilusių apie meilę.

Išvyka į Vilnių
Vėsų ir ankstyvą šių metų lapkričio 11 dienos rytą, mes, gerai nusiteikę 1a klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Annos Puzhenes ir mokytojos Aurelijos Pledienės, išsiruošėme į Vilnių. Ekskursijos programoje buvo numatyta tiek pramoginė, tiek pažintinė veikla, tad laikas tikrai neprailgo.
Pirmoji mūsų stotelė buvo batutų parkas „Skypark“. Šiame batutų parke mus pasitiko gausybė įvairiausių pramogų, kurias, žinoma, išbandėme visi. Jame praleidome daugiau nei dvi valandas, kurios tikrai niekam neprailgo. Per šį laiką mes prisišokinėjome ir prisilinksminome iki soties, tačiau daugeliui to buvo maža. Truputi pavargę, bet nepraradę geros nuotaikos, nuvykome į prezidentūroje įsikūrusi Valstybės pažinimo centrą. Tik įėjus į pastatą, pasijuto tikras šiuolaikiškumas. Mums iškart buvo išdalinti planšetiniai kompiuteriai, kuriais nešini vaikščiojome po visą pastatą, kurbuvo galybė interaktyvių stendų. Mes, pasidalinę į šešias grupes po tris
Jubilejinė Gailestingumo šventė Vilniaus Arkikatedroje
Lapkričio 14 d. grupelė jaunųjų maltiečių ir samariečių iš „Ąžuolo“ gimnazijos, Pauliaus Širvio progimnazijos ir Žemės ūkio mokyklos dalyvavo Jubilejinėje Gailestingumo šventėje, kuri vyko Vilniaus Arkikatedroje Apie 700 gailestingumo darbuotojų ir savanorių susirinko švęsti savo Gailestingumo jubiliejaus. Vilniaus arkikatedroje arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas sveikindamas dėkojo už Gailestingumo darbuotojų ir savanorių atliekamą tarnystę tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos, ir akcentavo, kad būtent į Gailestingumo darbus popiežius Pranciškus kreipė mūsų dėmesį visus šiuos metus.. Kunigas Ričardas Doveika kalbėjo apie iššūkių kupiną žmogaus, kuris daro gailestingumo darbus, tarnystę. Kunigas kvietė pirmiausiai atpažinti net ir labiausiai suvargusiame žmoguje kilnumą, būti su juo ir padėti jam įveikti patiriamas problemas. Kunigas Mariušas Maršalek,